Plán akcí na měsíc LISTOPAD – MŠ Lom

 

PLÁN AKCÍ NA MĚSÍC

LISTOPAD 2022

 Mateřská škola Lom

2. 11. dopoledne DUŠIČKY – PAMÁTKA ZEMŘELÝCH

Tento den navštívíme s dětmi místní lomský hřbitov, kde společně s dětmi drobnou dekorací a zapálením svíčky vyzdobíme opuštěné hroby a uctíme tak památku zemřelých.

CÍL: Předávání úcty, vedení k hodnotám, uctění památky důstojným způsobem, osobní prožitek pomoci, zdobení a ticha. PROSÍME RODIČE, ABY SVÝM DĚTEM DLE SVÝCH MOŽNOSTÍ DALI V TENTO DEN DO MŠ DROBNOU DEKORACI (I VLASTNÍ VÝROBY!) NEBO SVÍČKU, POMOCÍ KTERÉ SPOLEČNĚ HROB OZDOBÍME. DĚKUJEME!

 

10. 11. odpoledne v 17.00 hod. SVATOMARTINSKÝ LAMPIONOVÝ PRŮVOD

S dětmi a jejich rodiči se sejdeme v 17.00 hod. před budovou Městského úřadu Lom. Děti na lampionový průvod přijdou se SVÍTÍCÍM LAMPIONEM, se kterým ve společném průvodu projdeme ulicí Oseckou a posléze zpět ulicí Husova do MŠ. Na zahradě děti vystoupí s krátkým pásmem písniček, můžeme se také občerstvit teplým čajem a společně poté vypustíme LAMPIONY ŠTĚSTÍ S OSOBNÍM PŘÁNÍM. Na lampionový průvod zveme i rodinné příslušníky (babičky, dědečky, sourozence, …).

CÍL: Připomínka tradice, seznámení se s tradičními pranostikami a zvyky, spolupráce a společné setkání s rodiči, dětmi, prožitek radosti a příjemných chvil.

16. 11. dopoledne ČERVENO – HNĚDÝ  DEN V MŠ LOM

Děti v tento den přijdou do MŠ oblečeny do červenohnědé barvy a jejích odstínů. Módní přehlídka, tancování, odměny, …

CÍL: Utužení a fixace barev, zdravé posilování jednoty a kamarádství v kolektivu, přizpůsobení barev oblečení k aktuálnímu období – podzim.

23.11. NACHYSTÁME DOUPÁTKA, NAKRMÍME ZVÍŘÁTKA

Na tento den jsme připravili akci pro děti nazvanou „BUDKOVÁNÍ“. S dětmi ozdobíme malbou ptačí budky a krmítka. Vyrobíme i krmení pro ptáčky. Vše rozmístíme na naší krásné školní zahradě, kde je můžeme pak pozorovat.

CÍL: Přiblížení života ptáčků v zimě, učit se rozpoznávat ptáky.  Seznámení s krmením ptáků v zimním období. Děti se dozví, jací ptáci zůstávají v zimě u nás, a kteří odlétají do teplých krajin. Pochopení toho, že není správné nechat ptáky hladovět a proto jim pomáháme.

 

29.11. dopoledne Hopsík – ČERTÍK BREPTÍK

Čert Breptík a kouzelnická hůlka Božena. JE FAKT ZLOBIVÁ. Další legrační scénka s touto oblíbenou rekvizitou. Rozhodně s tímto čertíkem bude hodně legrace a zábavy.

CÍL: Připomínka tradice svátku, prožitek krásné atmosféry.

 

Upozorňujeme, že na výše uvedených akcích MŠ Lom může být pořizována fotografická dokumentace pro účely propagace mateřské školy, ke zveřejnění v novinách a webu Základní školy a Mateřské školy Lom: www.zsmslom.cz, či na webu města Lom