Tříkrálový den u Dráčků a Čiperek

Protože letošní den tříkrálový připadal na neděli, oslavili jsme ho s dětmi ve školce až v úterý 8. 1., moc se povedl!

Děti ze třídy Čiperek si vyrobily královské korunky, děti ze třídy Dráčků si vyzkoušely zábavnou výtvarnou techniku – „zmizíkování“ inkoustové plochy a ztvárnily cestu Kašpara, Baltazara a Melichara za právě narozeným Ježíškem do Betléma. Papírové korunky z projektu „Recyklohraní“ si pak samy poskládaly tak, aby jim pasovaly na hlavičky.

Všichni společně jsme ale nejprve pracovali s knihou, příběhem a omalovánkami… Čtený příběh tří králů z dalekého Východu děti samy doplňovaly, doplnily jsme ho také názornými obrázky i vysvětlením účelu darů, které mudrcové do Betléma Ježíškovi přinesli. Děti měly možnost vidět knězem posvěcenou „tříkrálovou“ křídu, kterou jsme nad dveře MŠ, na branku a dveře přístavku vepsali „20 C+M+B+ 19“ – zkratku latinského nápisu „Christus mansionem benedicat“ společně s novým letopočtem, který vyjadřuje prosbu o ochranu a požehnání nejen domu, na který se nápis vpisuje, ale i pro všechny, kdo do tohoto domu vchází.

Dětem i nám se tříkrálový den moc líbil a pěkně jsme si ho společně užili.