
V úterý 26.května se žáci deváté třídy s palubním lístkem skutečného cestujícího ocitli na palubě Titaniku. Ne doslova, jen navštívili výstavu o něm, která jim dokázala zprostředkovat věrohodnou atmosféru doby i osudného okamžiku. Měli možnost projít chodbami lodi, sáhnout si na ledovec, seznámit se s osudy některých cestujících. Výstava jim přiblížila proces stavby lodi a okolnosti tragédie. Na závěr se dozvěděli, jaký osud potkal člověka, s jehož lístkem výstavu prošli.


