VÝLET DO LIBOCHOVIC – MŠ LOUČNÁ

Je tu konec dalšího školního roku a léto, doba dovolených, dětských táborů i rodinných výletů, které nám pomalu klepou na dveře. A tak jsme se i my, celá naše školka, ve čtvrtek 14. 6. vypravili na společný výlet zájezdovým autobusem na zámek v Libochovicích.

Tam již na všechny čekal zábavně edukační program pod názvem Zahrada všemi smysly. Děti měly možnost plnit zajímavé úkoly, při kterých si procvičily nejen všechny své smysly, ale zažily také opravdu netradiční procházku exteriérem zámecké zahrady. Čichaly a ochutnávaly bylinky, pozorovaly, jak se mění svět přes barevná sklíčka, po hmatu poznávaly přírodniny a vyřezané reliéfy v kmeni stromu, zahrály si na ozvučné trubice …. Nakonec si mohly zasadit i vlastní kytičku, kterou si odvezly na památku domů.

Výlet se úžasně vydařil, přálo nám i počasí. Všechny děti byly nadšené a s krásnými zážitky odjížděly zpět do naší školky. Doufáme, že se zase brzy na zámek vrátíme prožít další dobrodružství.

Děkujeme také vedení města Lomu za pomoc při zprostředkování tohoto výletu.