Den s Českým červeným křížem: Zachraň život!

Ve čtvrtek 30.5.2024 naši školu navštívili členové Českého červeného kříže, záchranáři David a Jindra z Oseka. Na jejich návštěvu jsme se těšili a byli jsme zvědaví co si pro nás připravili.

Sešli jsme se v tělocvičně, abychom si postupy první pomoci mohli také vyzkoušet. Získali jsme informace o zásadách první pomoci, bezpečnosti záchrance, tísňovém volání, rozpoznání a řešení život ohrožujících stavů, zásadách neodkladné resuscitace a pomoc při dušení cizím předmětem.

Velice nás zaujaly praktické ukázky na interaktivních figurínách, na kterých jsme si mohli vyzkoušet naše získané dovednosti. Ocenili jsme i odvahu a znalosti našich žáků, kteří se s vervou pustili do řešení situací ohrožujících život osob. Velice děkujeme za podnětnou besedu a doufáme, že Jindra s Davidem přijedou i příští rok.