Projektový den s ČEZ

Slunečný čtvrtek 16. května jsme s žáky 7., 8. a 9. ročníku vyrazili do Velebudic. Byli jsme pozvaní na projektový den, který pro žáky základních škol pořádala skupina ČEZ v areálu Střední školy technické. Téměř hodinovou cestu autobusem a tramvají žáci zvládli v dobré náladě a rychle nám utekla. Po příjezdu do areálu školy, jsme obdivovali jejich krásné hřiště s velkým běžeckým oválem a umělou trávou. Padla ovšem i poznámka o tom, jak jsou některé žákyně rády, že takové hřiště ve škole nemáme, protože by nepřežily hned první hodinu tělocviku, při které by toto hřiště měly obíhat.

Když na nás přišla řada, tak se nás ujali pánové z ČEZu, kteří nám názorně ukázali, jak se používají některé pomůcky potřebné při jejich práci. Vyzvídali, jestli žáci znají nějaké typy elektráren a ti si překvapivě vzpomněli na většinu. Dozvěděli jsme se také nějaké zajímavosti o tepelných čerpadlech a solárních panelech. Náš osvědčený figurant Vojta se nechal navléknout do speciálního postroje, ve kterém se vykonávají práce ve výškách. V silných pracovních rukavicích předvedl takovou zručnost, že by se klidně mohl rovnou zařadit mezi profíky z ČEZu.

Silný vítr nás na zpáteční cestě na chvíli zahnal na malé občerstvení. S dobrou náladou jsme zamířili MHD zpět ke škole. Cesta, kvůli většímu počtu cestujících, nebyla tak příjemná jako ráno. Alespoň jsme se však mohli přesvědčit, jak parádně se naši žáci umí chovat. To nám potvrdila i jedna ze starších spolucestujících, kterou chlapci pustili sednout. Tato paní následně chválila jejich chování po celý zbytek cesty, čímž nás velmi potěšila.

Barbora Justrová, třídní učitelka 9.A