Hudebka jinak

Škola hrou, to bylo ústřední téma hudebního workshopu, který pro celý 2. stupeň připravili pedagogové z DDM Osek. Děti se nejprve představily, poté se zahrály na déšť, pejsky i kouzelníky, kteří se svým dechem pokoušeli udržet peříčko ve vzduchu. Po rozhýbání bránice i celého těla jsme se všichni rozezpívali na popových písních a naučili se africký kánon i s vyťukáváním rytmu. Pak následovala krátká přestávka. Další hodina pokračovala rytmickými cvičeními a rozřazením do skupin, ve kterých, měly děti za úkol naučit se píseň a rytmicky ji doprovodit všemi možnými nástroji od trianglu až po drumbeny. Děti nejenže po celou dobu krásně spolupracovaly, ale v závěru se proměnily ve skvělou kapelu, která své umění předvedla před všemi. Dvě hodiny uběhly v uvolněné atmosféře jako voda a my už se moc těšíme, až obdobný program nabídneme i  1. stupni.

Lenka Říhová a Mgr. Vendula Váňová, pedagogové DDM Osek