Velikonoční prohlídka zámku Libochovice

V úterý 19.3. 2024 se učitelky a žáci z 1. stupně vydali na návštěvu státního zámku v Libochovicích. Moc dobře udělali, protože akce to byla úžasná.

Celá prohlídka byla koncipována jako pašijový týden před Velikonocemi. Edukační formou jsme se seznámili s tradicemi a zvyky o Velikonocích. Nechyběl ani bezprostřední kontakt se zvířaty. Naše skvělá průvodkyně nás provedla zámkem a velice poutavě o všem hovořila, také jsme si zazpívali, ukázali jsme si, jak se loučí jaro se zimou vynášením Moreny, probírali jsme prvky masopustu atd. Mnoho děti bylo pochváleno, protože všechno k masopustu znaly. No a kluci zcela nečekaně mohli „vyšupat“ naše dívky pravými pomlázkami.

Návštěvu zámku jsme zakončili velikonoční dílničkou – děti si vyrobily ovečku. Bylo až k neuvěření, že některé děti byly na zámku jako takovém zcela poprvé!
Odcházeli jsme plni dojmů a nadšení. Už teď se těšíme na nějakou další prohlídku.