Adventní čas v MŠ Loučná

Období adventu je časem tajemna, očekávání a především těšení se na jeden z nejkrásnějších svátků v roce – Vánoce. Patří k nim i vlídné slovo a sváteční atmosféra, kterou jsme si společně v naší školce opravdu užívali a těšili se na Ježíška.

Letos jsme advent v naší školce zahájili vánočními dílničkami s rodiči. Výrobky pak bylo možné zakoupit na jarmarku v Základní škole v Lomu nebo na vánočním setkání v Loučné, kde děti vystoupily při rozsvícení stromečku s pásmem říkanek a písní pod názvem „Nad betlémem vyšla hvězda“. Před Vánocemi jsme si vyzkoušeli i některé tradice a zvyky, jako třeba zdobení stromečku, pouštění skořápkových lodiček, rozkrojení jablka, psali jsme dopis pro Ježíška a čerpali vánoční atmosféru poslechem i zpěvem vánočních koled. Nezapomněli jsme se ani na zvířátka, do lesa jsme jim odnesli pořádnou vánoční nadílku v podobě zdravého ovoce a zeleniny.

Přejeme všem krásné Vánoce a budeme se těšit na další společné akce v novém roce 2024.