Adventní čas v naší školce – MŠ LOM

Během celého prosince jsme se ve školce ponořili do kouzla vánočních tradic, které nám vytvářely radostnou vánoční atmosféru. Každý den jsme s nadšení odkryli v adventním kalendáři úkol a pustili se do jeho plnění. Připravovali jsme třeba těsto a následně pekli perníčky. Pouštění lodiček bylo dalším zážitkem, s nadšením jsme si připravovali malé plavidlo a pozorovali, jak na vodě pluje. Užili jsme si i další vánoční zvyky jako je zdobení vánoční stromečku, společné zpívání koled, krájení jablka, darování jmelí, psaní dopisů pro Ježíška, vytváření vánočních ozdob, zdobení perníčků. Zahráli jsme si také spoustu vánočních pohybových her. Jednou z nich byla hra na barevná světýlka, kdy děti trénovaly barvy, další třeba hra na linecké, to se k sobě děti lepily. No prostě, každý den byl zvláštní, plný radosti a očekávání toho blížícího se vánočního dne.