Výlet na Lesnou – MŠ Loučná

Děkujeme městu Lom za výlet autobusem do hor, který se uskutečnil pro všechny děti z naší školky v úterý 27.11.2023. Ráno nás vyvezl y dva malé autobusy zasněženou krajinou do horského areálu Lesná, kde byl pro děti nachystaný zajímavý program.  Prohlédli jsme si společně skanzen, muzeum, peklo, velký betlém ze dřeva, dozvěděli se o dávných zvycích, jak lidé dřív trávili vánoční svátky, co jedli, jak zdobili stromeček, zazpívali jsme si koledy, zkusili si také věštbu z hrnečků a maminkám vyrobili malé překvapení z levandule. Po obědě nás už čekala cesta zpět do školky.  Společně jsme si tak užili krásné zimní počasí na horách a dozvěděli se spousty nových věcí a děti, ty už se moc těší na nadcházející adventní čas.