V Kadani se seniory

Již 7. rokem se zúčastňuje naše škola celorepublikového projektu Laskavec. Konáme dobré skutky. Řídíme se mottem „ Laskavost plodí zase laskavost“. Na počátku projektu jsme se rozhodli, že budeme především konat milé skutky pro seniory z našeho města. Celou dobu se tím řídíme.

Letos jsme v rámci tohoto projektu navštívili královské město Kadaň. Vypravili jsme se společně se seniory dne 31. 10. 2023. Chtěli jsme také „ naše „  seniory potěšit a prokázat jim laskavost tím, že se děti naučily speciálně pro ně několik podzimních básniček a nacvičili i písně. Vzhledem k tomu, že nebylo při příjezdu do města moc vlídné počasí, operativně jsme zazpívali a zarecitovali přímo v autobuse – za přispění a zprovoznění mikrofonu laskavým řidičem. Senioři formu přijali a společně si s námi zazpívali.

Po kulturní vložce jsme se společně vydali do města. Uchvátila nás vstupní  brána ( některé děti prohlásily, že by tu chtěly bydlet) a celkové historické jádro města. Měli jsme objednánu návštěvu Muzea čarodějnic – prohlídka byla moc krásná, navštívili jsme peklo, čertí školu, chemickou laboratoř čarodějů…. Provázela nás výborná čarodějnice. Moc se nám to líbilo.

Dále jsme navštívili Katovu uličku – nejužší uličku v ČR. Také jsme se šli podívat na Nábřeží Maxipsa Fíka. Dětem se moc líbilo. A protože jsme toho už měli za celý den dost, zašli jsme si na něco sladkého do vyhlášené cukrárny. Cestou zpět k našemu autobusu jsme objevili Infocentrum města, které jsme si prohlédli, někdo něco na památku si i  zakoupil…

Celou exkurzi jsme završili společnou fotografií před Mikulovickou bránou.

Společně se seniory jsme si slíbili, že na oplátku nás oni pozvou na výlet do Prahy. Už se nemůžeme dočkat 15. listopadu, kdy Prahu navštívíme….

Nemohli jsme zapomenout seniorům předat vlastnoručně vyrobené dárečky – knoflíky a kaštany pro radost a pro štěstí.

Seniorům moc děkujeme, že můžeme mít společné zážitky…

                                                                                 Mgr. J. Lukášová, vych. Z. Hokrová,

                                                                            za seniory paní J. Bendová + žáci ZŠ Lom