Plán akcí na měsíc Listopad – MŠ LOM

PLÁN AKCÍ NA MĚSÍC

LISTOPAD 2023

 Mateřská škola Lom

2.11. dopoledne DUŠIČKY – PAMÁTKA ZESNULÝCH

Tento den navštívíme s dětmi místní lomský hřbitov, kde společně drobnou dekorací a zapálením svíčky vyzdobíme opuštěné hroby a uctíme tak památku zesnulých.

CÍL: Předávání úcty, vedení k hodnotám, uctění památky důstojným způsobem, osobní prožitek pomoci, zdobení a ticha. PROSÍME RODIČE, ABY SVÝM DĚTEM DLE SVÝCH MOŽNOSTÍ DALI V TENTO DEN DO MŠ DROBNOU DEKORACI (I VLASTNÍ VÝROBY!) NEBO SVÍČKU, POMOCÍ KTERÉ SPOLEČNĚ HROB OZDOBÍME. DĚKUJEME!

7.11. dopoledne – proběhne u nás ve školce během dopoledne – „NÁBOROVĚ POHYBOVÝ TRÉNINK LEDNÍHO HOKEJE

CÍL: zábava a radost z pohybu, vzbudit u dětí lásku ke sportu.

8.11. odpoledne v 17.00 hod. SVATOMARTINSKÝ LAMPIONOVÝ PRŮVOD

S dětmi a jejich rodiči se sejdeme v 17.00 hod. před budovou Městského úřadu Lom. Děti na lampionový průvod přijdou se SVÍTÍCÍM LAMPIONEM, se kterým ve společném průvodu projdeme ulicí Oseckou a posléze zpět ulicí Husova do MŠ. Na zahradě děti vystoupí s krátkým pásmem písniček, můžeme se také občerstvit teplým čajem. Na lampionový průvod zveme i rodinné příslušníky (babičky, dědečky, sourozence, …).

CÍL: Připomínka tradice, seznámení se s tradičními pranostikami a zvyky, spolupráce a společné setkání s rodiči, dětmi, prožitek radosti a příjemných chvil.

15.11. VÝLET DO JUNGLE ARÉNY – MOST

Ve středu společně s dětmi navštívíme JUNGLE ARÉNU v Mostě. Budeme se těšit na spoustu zábavy a legrace! Odjezd od MŠ Lom je v 8:30hod. návrat do MŠ je ve 13:45hod.. Oběd i svačina jsou pro děti zajištěny. Do batůžku dejte dětem pouze uzavíratelné pití, kapesníčky. Pokud Vaše dítě špatně snáší jízdu dopravním prostředkem, KINEDRYL dejte paní učitelkám.

CÍL: Zábava a pohybové vyžití pro děti.

22.11. od 8.00 hod. VÁNOČNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ V MŠ LOM

Během dnešního dopoledne proběhne v MŠ Lom vánoční fotografování dětí.

Sada 3 ks stejné fotografie velikosti 15 x 21 cm stojí 300,- Kč.

Každá další kopie 50,- Kč/ks.

V případě, že o fotografování nebudete mít zájem, nahlaste tuto skutečnost učitelkám MŠ.

29.11. dopoledne – DIVADLO ONDŘEJ – „O RYTÍŘI JINDŘICHOVI“

Vyprávění o tom, jak mladý pán do světa vyšel, aby tam štěstí a slávu našel, a jak se v tom světě ztratil, aby se zas domů navrátil. Okusí turnaj i ples, i prohru, ale láska zvítězí. Kluci oblečou zbroj, usednou na koně, z luku si zastřílí a s dámami v bělostném šatu si zatančí.

CÍL: Připomínka tradice svátku, prožitek krásné atmosféry.

Začátkem měsíce PROSINCE jako každoročně proběhne v Základní škole Lom VÁNOČNÍ JARMARK. Uvítáme každý Váš rukodělný výrobek, výrobky na VÁNOČNÍ JARMARK můžete nosit k nám do školky již během měsíce listopadu.

Upozorňujeme, že na výše uvedených akcích MŠ Lom může být pořizována fotografická dokumentace pro účely propagace mateřské školy, ke zveřejnění v novinách a webu Základní školy a Mateřské školy Lom: www.zsmslom.cz, či na webu města Lom