Bramborová olympiáda – MŠ LOM

Bramborové dopoledne jsme u Berušek odstartovali výtvarnou výchovou. Pomocí brambory jsme tvořili pozadí obrazu, který jsme dozdobili tiskátky z brambor. Dokonce se na nás přišla podívat paní Brambůrková a řekla nám, co všechno se z brambor dělá. Brambory jsme uvařili, oloupali hezky pěkně ručičkama (super na jemnou motoriku, určitě můžete doma zkusit) a nakonec si udělali bramborovou kaši a hranolky. Poté jsme ochutnali bramborák a brambůrky, vykopali v záhonku brambory a jako hlavní program už na nás čekala na zahrádce BRAMBOROVÁ OLYMPIÁDA. U Motýlků porovnávali donesené brambory, vyhodnotili, která brambora je největší a která naopak nejmenší. Skládali bramborové puzzle a spojovali v pracovním listě dvě stejné brambory čarou. Poté se obě třídy sešly na zahrádce, kde byly připravené stanoviště BRAMBOROVÉ OLYMPIÁDY. Hráli jsme brambowling, nesli horký brambor na lžíci do hrnce, házeli brambor do misky a také krmili bramborou pana Brambůrka. Děti dostali za splnění všech úkolů medaili a diplom.