Plán akcí na měsíc Říjen – MŠ LOM

PLÁN AKCÍ NA MĚSÍC

ŘÍJEN 2023

Mateřská škola Lom

4.10. dopoledne BAGRPARK Most

Tento den se bude konat výlet do zábavného parku pro děti, který je jediný svého druhu v České republice. Odjezd z MŠ je v 8:15hod., návrat na oběd do MŠ. Svačina bude pro děti zajištěna, s sebou do batůžku dejte dětem pití, kapesníčky, pláštěnku. Prosíme rodiče dětí, které trpí nevolností v autobuse dejte, prosím, paní učitelkám kinedryl, děkujeme.

CÍL: seznamování a poznávání s nových věcí a nového prostředí

10.10. BRAMBOROVÁ OLYMPIÁDA – zábavně-soutěžní dopoledne

Ve školce dnes prožijeme dopoledne plné soutěží, zábavy a hravého učení s plody podzimu. Prosíme, aby každé dítě přineslo jednu bramboru – děkujeme.

CÍL: Seznamování se s plodinami podzimu nejpřirozenějším dětským způsobem – hrou, rozvoj pohybových dovedností – jemné i hrubé motoriky, obratnosti, rozvíjení předmatematických představ, zdravé soutěživosti a spolupráce ve skupině.

16.10. – 25.10. VYHLAŠUJEME SOUTĚŽ O NEJHEZČÍ A NEJORIGINÁLNĚJŠÍ STRAŠIDÝLKO, STRAŠIDLO.

Vyrobená strašidla s poutkem na pověšení, můžete prosím nosit do školky od 16.10. do 25.10. Vaší fantazii se meze nekladou! Strašidla nám budou zdobit stromy na naší zahrádce a hlídat naší školku.

CÍL: prohlubování spolupráce rodičů a školky

18.10. – PODZIMNÍ TVOŘIVÉ DOPOLEDNE

V tento den dopoledne maminky nebo tatínkové mohou přijít na tvořivé podzimní dopoledne pomoc při výzdobě naší školky dle svých možností. Materiál na tvoření bude zakoupen z rodičovské sbírky nazvané „PODZIMNÍ TVOŘENÍ“.

24.10. dopoledne KLAUN HOPSÍK V MŠ LOM – „Strašidelný Halloween“

Kostík Hopsík, bude s kolektivem kouzlit a vtáhne všechny do akčního děje strašidel. Součástí je dětský animační program kde si děti zatančí na skvělé písničky. Celé pásmo je doplněno o hry a soutěže pro předškolní a školní děti. Děti v tento den mohou přijít v halloweenském převleku (pohodlném, rodiče děti obléknou už v šatně).

CÍL: Soudržnost ve vztazích mezi dětmi, halloweenská zábava a veselí – prožitkový den.

30.10. – HALLOWEENSKÉ DÝŇOVÁNÍ – akce s rodiči

V pondělí odpoledne od 16:00hod., srdečně zveme všechny rodiče, popřípadě prarodiče na společnou akci nazvanou HALLOWEENSKÉ DÝŇOVÁNÍ. Vezměte si s sebou vlastní dýni (nožík na vyřezávání), svíčku (příp. přírodniny na ozdobení dýně). Akce se bude konat pro „BERUŠKY“ v jejich třídě v prvním patře a pro „MOTÝLKY“ v jejich třídě v přízemí. Těšte se, my se také těšíme.

CÍL: Podpora kreativity, fantazie, tvořivosti, rozvoj jemné motoriky, prožitek, radost z práce.

Upozorňujeme, že na výše uvedených akcích MŠ Lom může být pořizována fotografická dokumentace pro účely propagace mateřské školy, ke zveřejnění v novinách a webu Základní školy a Mateřské školy Lom: www.zsmslom.cz, či na webu města Lom.