CESTA KOLEM SVĚTA – MŠ LOM

V pondělí 12. 6. naši školku navštívila holčička z Japonska Itashi, která nám řekla, jak se v Japonsku oblékají nebo třeba jakou mají vlajku. My jsme si vyrobili “slaměný” (papírový) klobouk, typicky japonský a připravili si sushi. Ráno jsme se japonsky pozdravili a u svačiny si japonsky popřáli dobrou chuť. Venku jsme si poté vyzkoušeli jíst hůlkami. Itashi nám také řekla, že v Japonsku se návštěva ukončuje podáváním čaje, ale my jsme si dnes nestihli čaj udělat a proto zítra v Japonsku ještě chvilku zůstaneme a pak se přesuneme do jiné země. V úterý jsme si nakreslili sakuru a naši návštěvu s Itashi ukončili japonským čajem u oběda. Ve středu jsme se podívali do Itálie, upekli jsme pizzu, vyrobili zmrzlinu z vypěstovaných jahod na naší školkové zahrádce. Ve čtvrtek se z nás stali indiáni ze Severní Ameriky. A tím jsme naši cestu kolem světa ukončili, protože v pátek nás čekala příprava na den otců.