Dětský den s hasiči a policií – MŠ LOUČNÁ

Čtvrtek 1. 6. byl velký den pro všechny děti, slavily totiž svůj svátek. A u nás ve školce na děti čekalo velké překvapení, na návštěvu k nám přijela Městská policie a hasiči. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí, jako například, co všechno takový strážník nebo hasič potřebuje ke své práce, jaká telefonní čísla je důležité znát pro přivolání pomoci nebo, že u policie pracují také psi. Děti měly možnost vidět práci psovoda se svým pejskem a shlédnout zadržení pachatele. Vyzkoušeli jsme si také, jak se cítí člověk v poutech i jaké je řídit policejní auto a zapínat sirény. Pomocí radaru jsme si změřili rychlost našeho běhu a hasiči nám ukázali použití fixační matrace. Na závěr se děti proměnily v policejní pejsky a společnými silami vyčmuchaly schovaný poklad plný dobrot.

Děkujeme Městské policii Litvínov a hasičům z Lomu, že dětem přiblížili, co jejich práce obnáší a trpělivě odpovídali na všechny zvídavé dotazy.