Plán akcí ČERVEN- MŠ Lom

PLÁN AKCÍ NA MĚSÍC

ČERVEN 2023

 Mateřská škola Lom

2.6. MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ v JUNGLE aréně – 9:00hod. – 13:00hod.

V pátek společně s dětmi oslavíme v JUNGLE ARÉNĚ v Mostě Mezinárodní den dětí. Cílem této akce je OSLAVA MEZINÁRODNÍHO DNE DĚTÍ. Budeme se těšit na spoustu zábavy a legrace!

CÍL: Oslava mezinárodního dne dětí. Den dětí upozorňuje světovou veřejnost na práva a potřeby dětí.

pozn. Víte, že první podnět, ke vzniku oslavy dne dětí vznikl v Turecku v roce 1920? Tehdy  Mustafa Kemala prohlásil – „DŮLEŽITOU SOUČÁSTÍ K BUDOVÁNÍ NOVÉHO STÁTU JSOU DĚTI“

 9.6. CELODENNÍ VÝLET do KLÁŠTERCE NAD OHŘÍ

Celodenní výlet do Klášterce nad Ohří se koná v pátek 9.6. – „EXPOZICE HOLKY Z PORCELÁNU“. Děti nahlédnou pod pokličku výroby porcelánu, prohlédnou si novou expozici „HOLKY Z PORCELÁNU“ největšího českého výrobce Thun 1794 a.s.. Exkurze začíná v recepci samotné expozice přes firemní vzorkovnu až k samotné výrobě porcelánu. Pro děti je zde také připravená „PORCELÁNOVÁ ŠKOLIČKA“, kde si děti mohou vyzkoušet práci dekoratérů porcelánu a samy si ozdobí porcelánový výrobek, který jim bude připomínat návštěvu porcelánky.

CÍL: Kulturní program, společný prožitek, získání nových poznatků.

12.6. – 16.6. TÝDENNÍ CESTA KOLEM SVĚTA

V tomto týdnu se děti budou seznamovat s odlišnými kulturami. Celý týden poskytne dětem základ pro zdravé sebevědomí a sebejistotu, budou se učit schopnosti být samy sebou, ale zároveň se i učit přizpůsobit životu v sociální komunitě. Vše bude přizpůsobené věku předškolního dítěte.

CÍL: Poznávání odlišných kontinentů, národností, kultur, tradic a zvyků prostřednictvím různých aktivit.

21.6. ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY, ŠERPOVÁNÍ  A PŘIVÍTÁNÍ  PRÁZDNIN S DIVADELNÍM PŘEDSTAVENÍM – „PŘES HORY A DO ŠKOLY“

Odpoledne od 16:00hod. se sejdeme na zahradě naší MŠ, abychom se šerpováním a krátkým vystoupením společně rozloučili se školním rokem a přivítali prázdniny. Slavnostní přestavení bude zahájeno divadelním představení „PŘES HORY A DOLY DO ŠKOLY“. Zábavný program pro děti bude hrazen z jarmarkového výdělku. Celá slavnost bude zakončena opékáním buřtů pro děti. (Buřty budou zajištěny.)

TAK JAKO V PŘEDCHOZÍCH LETECH, PROSÍME RODIČE O SPOLUPRÁCI A POMOC PŘI DONESENÍ „DOBROT“ NA ŠKOLNÍ SLAVNOST. ZA KAŽDÝ PŘÍSPĚVEK BUDEME RÁDI. DĚKUJEME!

CÍL: Kulturní a zábavný program, společný prožitek rozloučení s dětmi, které odchází na základní školu a přivítání prázdnin, spolupráce školy a rodiny.

23.6. ROZLUČKOVÁ NOC S PŘEDŠKOLÁKY

Sraz předškoláků bude ve školce mezi 18:00hod. – 18:30hod., tedy po domácí večeři. Ve školce bude zajištěn pouze pitný režim. Co budou mít děti sebou na přespání? – pyžamo, spacák nebo deku, polštářek, kartáček na zuby a pastu, plyšovou hračku na spaní. Děti si rodiče vyzvednou v sobotu ráno mezi 7:30hod. a 8:00hod..

CÍL: posilování sebedůvěry, otevírání možností poznávání se v jiných situacích, mít zážitek.

Upozorňujeme, že na výše uvedených akcích MŠ Lom může být pořizována fotografická dokumentace pro účely propagace mateřské školy, ke zveřejnění v novinách a webu Základní školy a Mateřské školy Lom: www.zsmslom.cz, či na webu města Lom.