Malý včelař – MŠ LOUČNÁ

Dne 11.5. navštívil naší mateřskou školu včelař pan Martin Záhlava z Telnice a připravil si pro děti velmi zajímavou besedu o včelách. Děti se dozvěděly, jak to probíhá v úlu a jak se staví, čím se včelky živí, jaký je jejich vývoj a užitek. Nejvíce je zaujalo rozdělení rolí, které včely v úlu zastávají – matka (královna), mnoho dělnic a několik trubců a také si poslechly, kolik úloh musí včela za jeden den splnit.

Pan Záhlava přinesl také různé pomůcky, které využívají včelaři. Děti si mohly vyzkoušet včelařský klobouk, dozvěděly se, co je to dýmák. Prohlédly si i rámečky s plástvemi medu.

Tečkou za naučnou besedou byla medová ochutnávka a výroba svíčky z včelího vosku, kterou si děti odnesly domů.

Děkujeme panu Záhlavovi za milé povídání a trpělivost, se kterou odpovídal na všechny zvídavé dotazy dětí a také za velmi zajímavé informace o životě včel.