Pomáháme zvířátkům v zimě

V družině jsme si povídali o tom, co dělají volně žijící zvířátka v zimě. Děti zajímalo, jestli mají dostatek potravy a tak jsme se vydali na vycházku do přírody s cílem pomoci zvířátkům. Na tento den se děti velice těšily. Ve škole jsme ještě měli z podzimu nasbírány a usušeny kaštany, žaludy, děti z domova donesly pro volně žijící zvěř jablíčka, mrkvičky, hrušky. Pro ptáčky děti donesly slunečnicová semínka, drcená jádra oříšků, lojosemenné koule. To vše nám zkontroloval myslivec, který měl na naší škole přednášku. A tak jsme se vydali do přírody, cestou jsme na jednotlivých
stanovištích pozorovali ptáčky i stopy zvěře ve sněhu.
Děti si den, i přes počínající mráz a sněhové přeháňky užily. Věříme, že zvířátkům připravená hostina chutnala, že načerpala z přinesených pamlsků energii důležitou k přežití zimy. Děti měly dobrý pocit z toho, že mohly samy něco malého pro zvířátka udělat.