Projekt Bezpečnost na 1. stupni

Součástí projektu 1. stupně naší školy – v rámci Bezpečnosti – bylo také vybavení kola. Vzhledem k tomu, že paní učitelka Mgr. Dietrichová je vášnivá cyklistka a každým rokem nám představuje správné vybavení jízdního kola, nejinak tomu bylo i letos. Dne 17. 1. 2023 jsme se všichni sešli ve vhodném prostoru a paní učitelka nám předvedla, jak má být jízdní kolo správně vybavené. Kromě jiného i zdůraznila správně „padnoucí“ cyklistickou helmu, která je moc důležitá. Besedovali jsme, diskutovali. Ještě na závěr celého projektu bude test i pro děti s cyklistickou tematikou.

Dalším ožehavým tématem našeho projektu bylo chování dětí ve škole i mimo školu. Naše preventistka paní učitelka Dočkalová si připravila besedu pro děti 1. – 3. třídy a setkání 4. a 5. třídy. Dle paní preventistky byla setkání „na místě“, otevřela se ožehavá témata.

Jménem všech zúčastněných pedagogů
J. Lukášová