1. místo RECYKLOHRANÍ – MŠ LOM

V úterý (10. 1. 2023) odjelo několik dětí ze třídy Motýlků na slavnostní vyhlášení úkolu Vzkaz (v) láhvi z projektu RECYKLOHRANÍ do Národního zemědělského muzea v Praze. Zpracování našeho úkolu bylo totiž vybráno mezi 3 nejzdařilejší v kategorii mateřských škol. Po příjezdu do Prahy jsme nabrali sílu na celý den z pořádné svačinky a vyrazili na lektorskou lekci „Příběh obalu“. Zde jsme si prošli část muzea a nakonec nám paní lektorka představila několik popelnic různých barev. Děti velmi snadno určily k čemu tyto popelnice slouží a různý odpad k nim přiřadily, když v tom k nám najednou přišla paní, která si vybrala dvě holčičky a udělala s nimi rozhovor do novin právě o tom recyklování. Následovala hlavní událost dne – SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ a my už se nemohli dočkat na jakém jsme se to vlastně místě umístili. Posadili jsme se k ostatním dětem ze školek, ale i k těm z velkých škol a netrpělivě čekali. Vyhlásili 4., 3. i 2. místo a my stále nic. A pak to přišlo, jsme 1.! Děti vyskočily ze židlí a spěchaly si pro diplom a odměnu na pódium, kde na nás čekal herec Petr Vacek, který celé vyhlášení moderoval. Nakonec jsme si pochutnali na obídku a také na občerstvení, které bylo pro děti připravené. A protože nám zbylo ještě trochu času, prošli jsme si zbytek muzea.

Máme velikou radost z výhry a už začínáme pracovat na dalším úkolu. Krátkou reportáž z vyhlášení můžete vidět už zítra 11. 1. v 18:40 hodin na ČT Déčko ve zprávičkách.