Štěkání na Ježíška

Městská knihovna pod záštitou města Lomu pořádala veřejnou sbírku ve prospěch psího útulku v Litvínově pod názvem Štěkání na Ježíška. Uvítala se potrava, vitamíny, pamlsky, ale i potřeby pro pejsky (deky, vodítka obojky, hračky aj. …). Rozhodně jsme jako škola nezůstali neteční vůči zvířatům, když i ona umí dávat lásku nám lidem. Nebýt lhostejní, neubližovat, chránit a pomáhat, to je to správné poslání. A tak velké poděkování míří žákům a pracovníkům ZŠ Lom , kteří do této sbírky dobrovolně přispěli.
Žáčci naší školy se s nadšením zapojili také do výtvarné soutěže na téma: Mé nejoblíbenější zvířátko. Vznikaly tak pod dětskýma rukama krásné a nápadité obrázky . Teď už jen vyčkat na vyhodnocení soutěže.
Nic nečiní člověka lidštějším než láska ke zvířatům.

Za školní družinu Z. Hokrová