Sportovní den mládeže s TAJV v Lomu

První ročník oblíbené národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV v Lomu se uskutečnil ve čtvrtek 10.11.2022 v dopoledních hodinách v tělocvičně místní ZŠ Lom. Jednalo se o semifinálové kolo z celkového počtu 250 turnajů v České republice. Žáci a žákyně ze základní školy se v tělocvičně utkali ve fotbale, florbale, házené, frisbee a tenise.

Z celkového vítězství se nakonec zaslouženě radovali Marek Bugoš, David Oláh a Lukáš Turko. Finalisté semifinálového turnaje v Lomu získali upomínkové diplomy, věcné odměny a mnoho dalších sponzorských cen. Společně s cenami obdrželi finalisté vstupenku na závěrečný celorepublikový turnaj, Národní finále v Poděbradech, který se bude konat v předvánočním termínu 3.12. – 4.12.2022. Na tomto turnaji budou postupující hráči reprezentovat zejména základní školu, město Lom a Ústecký kraj. Vítěz Národního finále v Poděbradech převezme putovní pohár TAJV od ministra školství, mládeže a tělovýchovy.

Sportovní den mládeže s TAJV v Lomu byl zrealizován za podpory Města Lom a partnerů projektu.
Mgr. Jan Váňa
Organizátor soutěže TAJV