Laskavec

Již několik let se naše škola zapojuje do celostátního projektu pod záštitou známých osobností – Laskavec. Naší prioritou bývá návštěva seniorů s cílem je pobavit, potěšit. Kromě toho ještě chodíme uctít památku na hřbitov a k pomníku významné osobnosti v Lomu, ale i na školní zahradu, kde vždy obměňujeme ptačí budku a krmíme ptáčky. Chceme v dětech vypěstovat vlastnost laskavosti, aby se pro ně stala běžnou součástí jejich života. Takže děti svým příbuzným, ale i cizím lidem různým způsobem pomáhají.

Ale abychom se vrátili k letošní návštěvě klubu seniorů, která se uskutečnila 24. 10. 2022 za hojné přítomnosti žen i mužů. Se žáky jsme připravili pásmo písniček, básniček, při kterých se nostalgicky vzpomínalo. Letos jsme se žáky vyrobili jako dárečky voňavá mýdla, někteří žáci připravili výrobky z keramiky.  Na závěr celé akce jsme roztančili děti a snažili se zapojit i seniory na celosvětově známou píseň Jerusaléma. Za doznívající melodie jsme začali pracovat se seniory na vykrajování ozdob ze slaného těsta. Podle ohlasů z řad přítomných byl tento den pro všechny velmi příjemný Předběžně jsme se společně domluvili na návštěvě u nás ve škole někdy v prosinci.                   

 J. Lukášová, N. Kopecká a hlavně děti 2. A, část 3. A a část 7. A