Haló, pane, slyšíte mě?

Od pondělí 24. října vědí žáci prvního i druhého stupně, že takto mají oslovit člověka, který zjevně potřebuje jejich pomoc. Vědí, jak zjistit, jestli je v bezvědomí, a jak mu v tomto stavu pomoci alespoň do chvíle, než přijede záchranka. Zdravotníci z Oseka jim také ukázali, jak takového člověka dostat do stabilizované polohy, a naučili je, jak ho rozdýchat. Předvedli, jak zastavit krvácení, ošetřit popáleninu a spoustu dalších věcí. Co mohli, to si naši žáci vyzkoušeli.

To dopoledne bylo nejen poučné, ale i zábavné. Projekt „Každý může zachránit život“ se vydařil. A to dokonce natolik, že se několik děvčat i chlapců rozhodlo, že ještě navštíví osecký zdravotnický kroužek.

Akce proběhla ve spolupráci s místní skupinou Českého červeného kříže Hrob-Osek-Háj a Davidovi a Kubovi tímto děkujeme za skvělé ukázky, hodně jsme se naučili.