VITAMÍNOVÉ DÍLNIČKY – MŠ LOUČNÁ

V tomto období v rámci tématu „Zeleninou a ovocem, předcházíme nemocem“ si v naší školce s dětmi připomínáme, že podzim sebou kromě spadaného listí přináší i velkou úrodu nejrozmanitějších plodů a nám tolik potřebných vitamínů. Děti se hravou formou seznamují s různými druhy ovoce a zeleniny a některé i ochutnají, někdy i úplně poprvé.
Letos jsme celé téma doplnili o projektový den „Vitamínové dílničky“ a každá třída tvořila během dopoledne něco jiného. Sovičky vyráběly zavařovací sklenice a vyzkoušely si tiskat ovocem. Malé Myšky si pohrály s bramborami a vytvořily z nich ježky, panáčky a bramborová tiskátka. U Veverek se děti proměnily na šikovné kuchtíky a pro všechny ve školce připravily zdravé mlsání – výborné křížaly z jablíček. Všichni jsme si společně užili nejen veselé tvoření, ale i zdravé mlsání.
Děkujeme také všem rodičům za spolupráci s donesením ovoce a zeleniny v rámci celého tématu.