ČERTÍ ŠKOLKA S MIKULÁŠSKOU NADÍLKOU

V pondělí 6.12. se naše školka proměnila v peklo. Děti hned ráno dorazily v kostýmech a maskách čertů, andělů i Mikuláše, aby si tak připomněly tradice svátku sv. Mikuláše. Během dopoledne bylo pro děti nachystáno zábavné pásmo plné pekelných soutěží, kde se například naučily prolézat pekelnou bránou, procvičily, jak se čerti šklebí, přikládaly do ohně pekelné uhlíky, soutěžily o nejdelší skok s hříšníkem, vybíraly také blechy z čertova kožichu a nechyběl ani tolik dětmi oblíbený čertí taneček. Za splněné úkoly si každý zasloužil čertovské vysvědčení. Jako milé překvapení i mezi naše čertí, andělská i mikulášská zlobidla dorazila opravdová SVATÁ TROJICE, které jsme se společně představili, zarecitovali a zazpívali. I když ukáplo i pár slziček, všichni slíbili, že své pekelné hříchy do příštího roku napraví. A za to si každé naše zlobidlo odneslo velkou, sladkou i vitamínovou odměnu v podobě adventního kalendáře a tašky plné dobrot. Se Svatou trojicí jsme se rozloučili a domů odešli jen s hezkým prožitkem.