STRAŠIDÝLKOVÁNÍ

Podzimní svátky Halloween a Dušičky nás v MŠ provázely celý tento týden. Povídali jsme si společně, jaký je mezi těmito svátky rozdíl, kde a jak se slaví, jejich tradice i zvyky a jaké jsou pro tyto svátky hlavní znaky. Děti společně s rodiči donesli vydlabané a nazdobené dýně, kterými jsme si vyzdobili vchod do MŠ a samozřejmě nemohl chybět kostýmový den – Strašidýlkování. Všechny děti přišly ve středu 3.listopadu z domova ve strašidelných převlecích a ve školce plnily různé úkoly na strašidelné stezce – foukání pavouků do pavučiny, přenášení pavouků, hod do pavučiny, prolézání překážek, skládání duchů, hod na duchy, závod netopýrů, poznávání předmětů ve sklenicích. Za všechny splněné úkoly si děti domů odnesly malého ducha v podobě lízátka a pochvalný list.