Změna v testování od pondělí 26. dubna 2021 – platí zatím jen pro základní školu

Vážení rodiče, vážení žáci,

od pondělí 26. dubna 2021 jsme dostali od MŠMT nové typy testů. Jsou sice opět odběrem z přední části nosu, ale manipulace s nimi je nepoměrně složitější a pro děti náročnější než u předchozích testů, které jsme používali ještě do 23. dubna 2021. Video jak manipulovat s novými testy od firmy Singclean přikládám na konci tohoto článku. Sami posuďte, že pro děti je to náročné.

Z toho důvodu jsem se rozhodl testování u nás ve škole svěřit do rukou profesionálním zdravotníkům. Od pondělí 26. dubna tak budou dětem u samoodběru asistovat nejen paní učitelky, ale i zdravotní sestry. Výhodou pro děti je, že můžou, po domluvě s Vámi, zvolit test z kraje nosu, krku nebo testy plivací. Jsem velmi rád, že se mi podařilo navázat spolupráci s profesionálním zdravotníky ze společnosti Podkrušnohorská medicína Litvínov. Děti tak nebudou muset složitě s testy manipulovat, ale po samoodběru se o zbytek vyhodnocení již postarají zdravotní sestry.  Další výhodou je, že pokud bude někdo pozitivní, může být ihned proveden test PCR a rodiče tak nebudou muset kontaktovat lékaře a čekat na žádanku a následně se dopravovat k odběru.

 

Věřím, že tento postup vše zjednoduší a bude pro děti pohodlnější.

J. Zajíc, ředitel školy

Návod na Singclean:

Video návody | singclean (goodtest.cz)