Uzavření MŠ a zbylých tříd ZŠ – všechny související informace

Vážení žáci a zákonní zástupci,

od pondělí 1. 3. 2021 do neděle 21. 3. 2021  jsou z nařízení vlády uzavřeny i třídy 1.A a 2.A základní školy. Zmíněné třídy v těchto dnech přechází také na distanční výuku dle pokynů jednotlivých paní učitelek. Současně jsou uzavřeny i mateřské školky.

Stejně jako od jarních měsíců loňského roku je i nyní k dispozici škola zajišťující péči o děti rodičů specifických profesí. V našem případě je to Základní škola a Mateřská škola Litvínov, Ruská 2059, Litvínov. Na jejich stránkách najdete seznam profesí rodičů jejichž děti mohou tuto školu i nyní navštěvovat: Škola – zajištění péče pro rodiče specifických profesí | ZŠ a MŠ Ruská (zsruska.cz)

Dále na následujícím odkazu najdete veškeré informace k poskytování péče o děti těchto rodičů: Covid – 19 | ZŠ a MŠ Ruská (zsruska.cz)

Pokud potřebujete informace k ošetřovnému najdete je zde: Aktuální informace k ošetřovnému – Česká správa sociálního zabezpečení (cssz.cz)

Další informace k ošetřovnému najdete zde: Žádost o ošetřovné při péči o dítě za kalendářní měsíc, ve kterém bylo uzavřeno výchovné zařízení (škola) či jeho část (cssz.cz)

Základní ani mateřská škola oproti loňsku NEPOSKYTUJE žádné potvrzení o uzavření. Vše se řeší novým formulářem viz výše, mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem.

Doufáme, že se s Vámi všemi brzy sejdeme.

Mgr., Bc., Bc. Jaroslav Zajíc

ředitel školy