Nové opatření pro ZÁKLADNÍ ŠKOLU od 1. 3. 2021

Nová povinnosti plynoucí z mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví ze dne 22. 2. 2021

 

Vážení zákonní zástupci,

v souladu s mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví ze dne 22. února 2021 informuji o následující nové povinnosti.

S účinností od 1. 3. 2021 je stanovena povinnost pro všechny osoby, které se budou pohybovat v areálu základní školy, mít zakrytá ústa a nos respirátorem (FFP2/KN 95) nebo zdravotnickou obličejovou rouškou (tzv. chirurgickou rouškou). Není již možné používat látkové domácí roušky, či obdobné ochranné prostředky.

Žáci, kteří navštěvují základní školu musí tento pokyn splnit také. Nicméně pro ně zatím neplatí nutnost dvou roušek přes sebe. Musí tak mít buď respirátor (pokud to velikost jejich obličeje umožňuje – respirátory se nevyrábí v dětských velikostech) nebo jednu chirurgickou roušku. Dále požadujeme, aby měl každý žák minimálně jednu náhradní chirurgickou roušku u sebe.

 

 

Mgr., Bc., Bc. Jaroslav Zajíc

ředitel ZŠ a MŠ Lom