Výskyt nemoci covid-19 v MŠ Loučná – uzavření třídy Soviček do 1. 3. 2021 – odkazy na ošetřovné

Sdělení o pokynu hygienické stanice ve věci výskytu nemoci covid-19 v MŠ Loučná

 

Dnes 19. 2. 2021 byl testem potvrzen případ výskytu nemoci covid-19 v MŠ Loučná. Jedná se o třídu Soviček (předškoláci). Tato třída zůstane celá do 28. 2. 2021 uzavřená. Děti z ní tedy nemohou školku navštěvovat do 1. 3. 2021. Ostatní třídy jsou běžně dál v provozu.

Následující opatření se týká pouze dětí a učitelek této třídy, které byly ve školce dne 15. 2. 2021 a 16. 2. 2021.

Z rozhodnutí Krajské hygienické stanice je nařízena karanténa všem dětem a učitelkám, které byly ve třídě Soviček dne 15. 2. 2021 a 16. 2. 2021, a to s účinností ode dneška 19. 2. 2021. Všichni zmiňovaní se nejpozději v pondělí 22. 2. 2021 spojí telefonicky se svým praktickým (respektive dětským) lékařem a nechají si vypsat žádanku na PCR testy.

Zdůrazňujeme, že bez absolvování PCR testu není možný návrat dítěte zpět do školky. Absolvování testu bude zaměstnanci školky kontrolováno při opětovném návratu dítěte z karantény (potvrzení o absolvování přijde jako SMS). Na test půjde dítě pouze jednou. Pokud bude test negativní, může se 1. 3. 2021 vrátit zpět do školky. Pokud bude test pozitivní, nastane prodloužení karantény. Po té se již dítě může vrátit zpět do školky. Ovšem i tak bude vyžadováno předložení potvrzení, že dítě test absolvovalo s pozitivním výsledkem.

Opravdu není možné pouze nechat dítě doma a na PCR testy nejít! Takové dítě nebude možné, z pokynu hygienické stanice, vrátit zpět do školky. Osobně mám zkušenost s https://testymost.cz/, kde moje tříleté děti absolvovaly testy zhruba před měsícem odběrem z úst. A absolutně to pro ně nebylo nepříjemné.

Děkujeme za pochopení

 

Mgr., Bc., Bc. Jaroslav Zajíc

ředitel ZŠ a MŠ Lom

 

Níže naleznete odkazy, jak zpracovat žádost o ošetřovné při uzavření MŠ hygienou:

https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/zoppd-m

https://eportal.cssz.cz/fas/formservice/filler.open?DocID=936122794