Plán akcí na měsíc říjen 2020 – MŠ Lom

PLÁN AKCÍ NA MĚSÍC

ŘÍJEN 2020

 Mateřská škola Lom

 

6.10. dopoledne BAREVNÝ DEN V MŠ – „ORANŽOVO-ŽLUTÝ“

Děti v tento den přijdou do MŠ oblečeny v oranžovo-žlutém oblečení

CÍL: Utužení a fixace barev, zdravé posilování jednoty a kamarádství v kolektivu, přizpůsobení barev oblečení k aktuálnímu období.

 

14.10. dopoledne BRAMBOROVÁ OLYMPIÁDA – zábavně-soutěžní dopoledne

Ve školce dnes prožijeme dopoledne plné soutěží, zábavy a hravého učení s plody podzimu.

CÍL: Seznamování se s plodinami podzimu nejpřirozenějším dětským způsobem – hrou, rozvoj pohybových dovedností – jemné i hrubé motoriky, obratnosti, rozvíjení předmatematických představ, zdravé soutěživosti a spolupráce ve skupině.

 

19.10. dopoledne DOCELA VELKÉ DIVADLO LITVÍNOV v MŠ Lom

V 10.30 hod. nás v MŠ navštíví populární a oblíbené DVD Litvínov s poučným a milým představením „POHÁDKY K NAROZENINÁM“ – Co všechno se může stát, když se na narozeninovou oslavu opozdí hosté? –  Tři malé pohádky plné veselých písniček. Děti se mohou těšit na Červenou Karkulku, Mášu a medvědy a Budulínka.

Cena představení:  60 Kč (neplaťte – fond)

CÍL: Divadelní zkušenost, rozvoj kulturního a estetického vnímání, zábavné vzdělávání, rozvoj morální a etické výchovy.

 

POSLEDNÍ TÝDEN V ŘÍJNU –  DÝŇOVÁNÍ ANEB STRAŠIDÝLKA V NAŠÍ ŠKOLCE

Jako každoročně i letos se pokusíme vesele i „strašidelně“ vyzdobit nádvoří naší školky J. Dokážeme to? Vydlabejte/ozdobte/ společně s vašimi dětmi dýně a přineste je do školky. Fantazii a kreativitě se meze nekladou – těšit se budeme na strašidelné i roztomilé dýně všech tvarů i velikostí. Uvítáme taktéž čajové nebo hřbitovní svíčky (obyčejné/elektrické) do dýní. Nezapomeňte dýně na viditelném místě podepsat, děti za svou snahu později obdrží diplom a malou drobnost.

CÍL: Podpora kreativity, fantazie, tvořivosti, rozvoj jemné motoriky, prožitek těšení a tradice, radost z práce a podpora estetické výchovy.

 

POKRAČUJEME VE SBĚRU KAŠTANŮ PRO LESNÍ SPRÁVU LOUČKY!

 

Upozorňujeme, že na výše uvedených akcích MŠ Lom může být pořizována fotografická dokumentace pro účely propagace mateřské školy, ke zveřejnění v novinách a webu Základní školy a Mateřské školy Lom: www.zsmslom.cz, či na webu města Lom.