Divadelní představení v MŠ Loučná – POHÁDKY PRO UPLAKÁNKY

POHÁDKY PRO UPLAKÁNKY je představení, se kterým k nám do mateřské školy přijelo DOCELA VELKÉ DIVADLO. Děti shlédly tři pohádky, které hráli herci představující tatínka s miminkem v kočárku,  herce a muzikanta. Ti se potkali na autobusové zastávce  a chtěli si povídat. Miminko v kočárku, ale hlasitě brečelo. Po neúspěšných pokusech, jak ho utišit, zkusili zahrát nejprve pohádku  O KOBLÍŽKOVI.  Když skončili, tak miminko opět začalo plakat. Pokračovali s pohádkou O SMOLÍČKOVI, ale ani ta nestačila. Aby miminko bylo klidné, museli zahrát ještě třetí pohádku BOUDO BUDKO. Až po té se to konečně podařilo.

Tyto pohádky jsou dětem známé z vyprávění a z poslechu čtení před odpočinkem, ale prožitek z hrané pohádky je jiný – mimořádný, vtáhne je do děje a navíc byl ještě doprovázen hrou na hudební nástroje.

Odměna v podobě potlesku byla spontánní a hlasitá a všichni i ti nejmenší sledovaly pohádky se zaujetím.

Moc děkujeme a těšíme se na další představení.

Kateřina Chalupná