Miniúkolníček pro nejmenší – MŠ Lom

  1. „I KDYŽ JE ŠKOLKA ZAVŘENÁ, NEUSNULA DOCELA“

Vážené děti, vážení rodiče, MŠ Lom se otevře již v pondělí 15. 6. 2020 

Milí rodiče, milé děti,

i když je naše školka zavřená, máme pro vás způsob, jak si nejen třeba zkrátit dlouhý čas doma, ale jak se například také zabavit, pobavit, nebo se obohatit o nové dovednosti. Můžete si ale třeba také jen procvičit to, co už dáááávno dobře znáte.  Zejména naši Dráčci předškoláčci (ale Čiperky také!) budou mít možnost procvičit si svoje hlavičky, ručičky a osvěžit si některé důležité aktivity, které se jistě budou hodit v základní škole, nebo se jenom rozptýlit. Naším cílem není rodiče „otrávit“ nepříjemnými povinnostmi, nýbrž nabídnout jim zpříjemnění vzájemného času se svými dětmi při jednoduchých zábavných aktivitách, které vám připravíme, těšíte se?

Společně se všemi učitelkami z naší Mateřské školy Lom pro vás každý týden připravíme několik malinkých úkolů, které na vás budou čekat v naší „knihobudce“ před školkou. Každé pondělí v 9.00 hodin ráno zde naleznete všechny nové úkoly na každý všední den celého týdne, vyzvednout si je můžete ale i kterýkoliv jiný den, a když budete chtít, budeme moc rády, přinesete-li je vypracované zase zpět do „knihobudky“. Je jen na vás, zda je přinesete na konci týdne najednou, nebo si procházku ke školce stanovíte jako každodenní cíl k protažení těla venku na vzduchu, nebo jestli si úkoly ponecháte doma. Paní učitelky si každý váš vypracovaný úkol/pracovní/list/aktivitu/činnost, obrázek… z „knihobudky“ vyzvednou, moc rády si ho prohlédnou, ale také si jej pečlivě schovají, protože až se naše školka zase otevře, uděláme si z nich krásnou výstavku. O své výtvory se ani potom nemusíte bát, nezapomenete-li si svůj úkol podepsat, paní učitelky ho později přiřadí do vašeho portfólia, které si na konci školního roku odnesete domů.

V předchozích týdnech jsme se věnovali Velikonocům, kytičkám, jaru v přírodě, hmyzu, zvířátkům a čarodějnicím, planetě Zemi, tomu, jak se žije u rybníka, zvířátkům a jejich mláďatům na farmě a statku a také v ZOO. Téma dalšího úkolníčkového týdne je „Všechny děti mají svátek“.  ?

Milé děti, pro úkoly do „knihobudky“ můžete přijít s maminkou, tatínkem…, uděláte si tak malou zdravotní procházku a protáhnete si tělíčko. Poproste také rodiče, aby o našem „úkolníčku“ pověděli všem vašim kamarádům ze školky, jejichž rodiče nás například nesledují na FB, nebo na webových stránkách. Vypracované úkoly, které nám do „knihobudky“ budete nosit, budeme vyzvedávat každý den. Jen vás všechny moc prosíme, abyste při vyzvedávání a odevzdávání úkolů striktně a pečlivě dodržovali předepsaná hygienická pravidla a opatření. Kliku „knihobudky“ budeme pravidelně dezinfikovat, přesto by bylo vhodné ve vašem vlastním zájmu i v zájmu všech ostatních použít  také jednorázové rukavice. V případě, že se vás u „knihobudky“ sejde více najednou, prosíme také o dodržení patřičných, min. 2 m rozestupů. Děkujeme a už předem se na všechny úkoly moc těšíme!

Krásný čas a hodně zdraví vám všem přejí paní učitelky Jana, Dana, Káťa a Jitka

Jitka Strýhalová