Kouzlo adventu v MŠ Loučná

Advent je pro většinu z nás přátelským, láskyplným a spojujícím obdobím, které přináší spoustu hřejivé atmosféry a hlubokých vnitřních prožitků. Pro nás je tedy měsíc prosinec zvláště výjimečný svou pestrostí, kterou naše vánoční akce vyzařují. Z kraje měsíce jsme „Otevírali dveře adventu“. Lampionovým průvodem plným vánočních úkolů a rituálů jsme došli až k „Ježíškově schránce“, kam si děti společně s rodiči mohli vhodit vánoční přání.

Děti si vychutnaly také „Čertí školku“, den plný her, soutěží a čertího skotačení v maskách. Příchod „Mikuláše, čerta, anděla a sněhuláka Olafa“ si děti mohly užít díky Městskému úřadu Lom, ten nám poslal jedinečnou návštěvu v úchvatných maskách, která dětem rozdala i sladké odměny. Dorazilo k nám také divadlo „na Klice“ s pohádkou „O zlatém prasátku“, poté pro změnu navštívily děti „DvD v Litvínově“, kde mohly vidět mimořádné představení „Betlémská hvězda“.

„Vánoce ve školce“ jsou naší velice oblíbenou jarmareční slavností, kde děti rodičům zpívají na schodech, připomínají si vánoční tradice jako jsou pouštění lodiček, rozkrajování jablka a jiné. Rodiče si zde mohou pořídit výrobky dětí, adventní věnce a jiné vánoční dekorace. Atmosféra byla jako vždy naprosto kouzelná, uvolněná, provoněná vánočním cukrovím a punčem.

Třešinkou na našem vánočním dortu je každoroční „Vystoupení pro seniory“ v penzionu Loučná, kde děti vánočními písněmi, básněmi a otevřeným srdíčkem dokáží vyčarovat úsměv na nejedné tváři našich seniorů. A protože jsou Vánoce skutečně obdobím štědrým, děti obdarovaly také naše zvířata „Nadílkou v lese“, kam odnesliy mrkve, jablka a jiné dobroty, které naši zvířecí kamarádi v zimě jistě ocení.

 

 

 

Za tým MŠ Loučná

Hana Baumruková