Plán akcí na měsíc listopad 2019 – MŠ Lom

PLÁN AKCÍ NA MĚSÍC

LISTOPAD 2019

Mateřská škola Lom

 

 

21.10. – 7.11. DÝŇOVÁNÍ

Již od nynějška do středy 6. 11. můžete do naší MŠ Lom nosit dýně, které s dětmi doma vydlabete/ozdobíte. Ozdobíme si s nimi zápraží a vstup do MŠ. Uvítáme taktéž svíčky nebo elektrická svítítka do dýní. 7. 11. dopoledne proběhne hlasování o tři nejkrásnější dýně, o výsledku rozhodnou děti samy hlasováním (vhozením kamínku k podle nich nejhezčí dýni).

 

4.11. dopoledne DUŠIČKY – PAMÁTKA ZEMŘELÝCH S DĚTMI

Již tradičně navštívíme s dětmi místní lomský hřbitov, kde společně s dětmi drobnou dekorací a zapálením svíčky vyzdobíme opuštěné hroby a uctíme tak památku zemřelých.

CÍL: Předávání úcty, vedení k hodnotám, uctění památky důstojným způsobem, osobní prožitek pomoci, zdobení, ticha. PROSÍME RODIČE, ABY SVÝM DĚTEM DLE SVÝCH MOŽNOSTÍ DALI V TENTO DEN DO MŠ DROBNOU DEKORACI (I VLASTNÍ VÝROBY!) NEBO SVÍČKU, POMOCÍ KTERÉ SPOLEČNĚ HROB OZDOBÍME. DĚKUJEME!

 

20.11. 16.30 hod. LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD, VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE O TŘI NEJKRÁSNĚJŠÍ DÝNĚ, DIPLOMOVÁNÍ „DÝŇÁČKŮ“

S dětmi a jejich rodiči se sejdeme v 16.30 hod. před budovou Městského úřadu Lom. S SEBOU SVÍTÍCÍ LAMPIÓN, se kterým ve společném průvodu projdeme ulicí Oseckou a posléze zpět ulicí Husova do MŠ. Na zahradě všechny děti vystoupí s kratičkým představením, můžeme se také občerstvit teplým čajem a poté vyhlásíme vítěze soutěže o tři nejkrásnější dýně a rozdáme si diplomy.

CÍL: Tradice, spolupráce a společné setkání s rodiči, dětmi, prožitek radosti a příjemných chvil.

 

21.11. dopoledne 9.30 hod. VÁNOČNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ V MŠ LOM

V tento den proběhne v naší MŠ Lom vánoční fotografování. Děti, které z fotografování předem neodhlásíte, budou vyfoceny. Prosíme o nahlášení způsobu fotografování sourozenců – zda zvlášť nebo společně nebo obojí. Také prosíme o nahlášení počtu fotografií předem. Základní sadu hlásit nemusíte. Základní sada: 3 ks 13 x 18/150,-, každá další fotografie 50 Kč.

 

Upozorňujeme, že na výše uvedených akcích MŠ Lom může být pořizována fotografická dokumentace pro účely propagace mateřské školy, ke zveřejnění v novinách a webu Základní školy a Mateřské školy Lom: www.zsmslom.cz, či na webu města Lom.