Ukliďme Česko

To že, odpad do přírody nepatří, už víme a i my chceme do budoucna přírodě a naší Zemi pomáhat. Ale jsme ještě malí na to, abychom se zapojili do akce –„UKLIĎME ČESKO“, jelikož se teprve učíme a seznamujeme se s tím, co všechno je nebezpečné a životu ohrožující.

Nedávno jsme s dětmi navštívili Docela velké divadlo. Žlutá, modrá, zelená, třídit to se prostě má… Tak zní refrén písně z divadelního představení Začarovaný les, kde zlí loupežníci nosili zvířátkům do lesa odpadky.

Lidé, kteří znečišťují přírodu, bohužel nejsou jen v pohádkách. Často se setkáváme s jejich vandalismem. Plasty, papíry, láhve, plechovky, které naší přírodu znečišťuji, pozorujeme během vycházek i v okolí mateřské školy.

Tak jako v pohádce i k nám do mateřské školy takoví loupežníci přišli a na zahradě nám poházeli spoustu odpadků.

Čekalo nás překvapení,

Jůůů to bylo nadělení. 

Všude papír, víčka, láhve

Tohle spolu zvládnem hravě.

Jako skřítci v pohádce,

 vrhli jsme se do práce.

Zahradu jsme uklidili,

odpadky jsme roztřídili.

Byla to pro nás legrace.