Karneval zvířat – muzicírování v MŠ Lom

V úterý 2. dubna 2019 navštívila naši MŠ v Lomu zkušená pedagožka a absolventka konzervatoře paní Dagmar Čemusová, která pro předškolní děti včetně těch úplně nejmenších připravila překrásně metodicky propracovaný hudební pořad o zvířecích kamarádech s názvem „Karneval zvířat“.

Během společného muzicírování si děti vyzkoušely intonační, dechová, deklamační a rytmická cvičení, která sekundárně doplňovaly ukázky vážné hudby. V pořadu se pravidelně a přiměřeně dětské koncentraci střídaly aktivní a odpočinkové části, celý pořad jako tenkou nití protkala pohádka o zvířátkách realizovaná plošnými loutkami a podpořená klasickou hudbou. Děti prožily krásné a přínosné dopoledne ve společnosti hudby a známých písniček, které si nejen zazpívaly, zatančily, ale také samy doprovodily.

Děkujeme za příjemně a poučně prožité dopoledne!

Jitka Strýhalová