Bílý den v MŠ Lom

Ve středu 23. ledna jsme do školky přišli všichni oblečeni v bílém, proč? Ve školce jsme totiž pořádali oblíbený barevný den. A protože leden se nám opravdu povedl, venku mrzne a všude leží spousta sněhu, i z nás se na jedno dopoledne stali malí sněhuláčci a sněhové královny.

Děti dnes prožily zajímavý program. Ranní cvičení jsme obohatili o papírovou „koulovanou“, zasmáli jsme se u soutěžní hry: „chytni bílou kouli“, papírovými koulemi jsme se strefovali na cíl (kruh, krabice) a do druhé poloviny dopoledne si všichni odnesli sladkou odměnu. Děti se ve svých bílých oblečcích předvedly při módní přehlídce ve dvojicích, posléze hledaly každý kousek bílé nejen na oblečení, ale později také na předmětech ve třídě. Na závěr jsme si všichni zazpívali s včelími medvídky („Bílá, bílá, bílá – komu by se nelíbila“) a zatancovali si na mini diskotéce.

Oblékání do stejné barvy nám pomáhá barvy nejen zdravě a přirozeně utužovat, ale také nám pomáhá vytvářet a posilovat vztahy mezi dětmi v kolektivu. Děkujeme všem, kdo si barevného oblékání dětí hledí a na naše barevné dny nezapomínají!

Jitka Strýhalová