Canisterapie v MŠ

V pondělí 14. 1. nás ve školce navštívil přítulný, velice hodný, šikovný, vycvičený a krásný zvířecí kamarád – labrador Oliver. Pyšní se akreditovanou zkouškou pro psy vycvičené speciálně pro canisterapii a předvedl nám kromě kamarádského přístupu spoustu zajímavých dovedností, které ovládá. Jeho panička s ním pravidelně navštěvuje domovy pro seniory a také domovy sociální péče, u nás v mateřské škole byl dnes Oliver už poněkolikáté.

Děti si Oldu směly pohladit, učesat ho, předvedl jim, jak umí dávat pac, jak si nechá položit piškot na čumáček a počkat na povel od své paničky, aby ho mohl sníst, jak ve spolupráci s dětmi umí objevovat a hledat schované dobroty, jaké všechny povely dokáže. Děti si procvičily barvičky při uvazování barevných mašliček na Olíkovo obojek a z návštěvy psího kamaráda byly opravdu unešené. My za příjemně strávené dopoledne děkujeme paní Aulické. Děti ze třídy Dráčků nakreslily Oliverovi krásné obrázky, které mu předaly na konci vystoupení.