Ozdravný pobyt Krkonoše – Horní Maršov

Týdenní pobyt v Krkonoších

V druhé polovině listopadu se 25 žáků z 2. stupně ZŠ a MŠ Lom zúčastnilo výchovně-vzdělávacího pobytu ve východních Krkonoších v Horním Maršově. Týdenní pobyt se nesl v duchu ekologické výchovy, zásad udržitelného rozvoje, seznámení s tradičními krkonošskými řemesly, poznání krás horské přírody. Velkým zážitkem bylo pro žáky ubytování ve zrekonstruované faře i jídelníček složený z klasických krkonošských jídel připravených z regionálních produktů. Zážitků si žáci odvezli spoustu, ať již z vlastnoruční výroby másla či zážitků z túry mrazivou krkonošskou přírodou, mnohdy až adrenalinových pocitů při zdolávání přírodních překážek při dosažení cíle výletu na zasněženém hrádečku Aichelburg i z dalších přichystaných programů a her. Všechny aktivity vedly žáky k týmové spolupráci, ochotě pomoci a utužením již tak pevných přátelských vazeb. Věříme, že se podobný pobyt podaří zase někdy zopakovat.

Velké díky patří Státnímu fondu životního prostředí České republiky, který naší organizaci poskytl 35.000,- na financování pobytu a zároveň vedení města Lomu, které zajistilo dopravu pro naše žáky zdarma!

Eva Kejřová, Eliška Doležalová, Jakub Ozaňák.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Více na webových stránkách:

Ministerstvo životního prostředí www.mzp.cz

Státní fond životního prostředí ČR www.sfzp.cz