Laskavci v Lomu

Den 13. listopad 2018 byl vyhlášen Světovým dnem laskavosti. Nadace Karla Janečka již druhým rokem realizuje celorepublikový projekt  pro různé týmy  „ Laskavec“. Letos jsme se zaregistrovali i my ze 3. A a ŠK v naší ZŠ a MŠ v Lomu. Dali jsme si název Lomští laskavci. Naším úkolem bylo zvolit si na tento den nějakou aktivitu, kde bychom činili dobro a byli bychom k sobě laskavi. Napadlo nás potěšit seniorky a seniory Penzionu v  Loučné – Lomu. Připravili jsme s dětmi perníčky, které jsme ozdobili, úhledně zabalili. Přidali jsme bílé hrnečky, barvy na porcelán, dobrou náladu a vydali jsme se pěšky do Penzionu v Loučné. Babičkám a dědečkům jsme s dětmi přečetli úryvek z knihy „Slušné chování pro děti“, zarecitovali báseň Listopad, zazpívali dvě  písně a pak přišel čas na předávání dárečků a společné malování dětí a seniorů na bílé hrnečky. Během této dílničky byla skvělá atmosféra. Na seniorech bylo evidentní, že jsou potěšeni z naší návštěvy.  Společně jsme se domluvili, že toto setkání není poslední.  Už teď máme plán na další návštěvu…

Zpáteční cesta do školy nám ubíhala, ani nám nevadil déšť, který se spustil. Ještě ten den jsme vyrobili krmítko pro ptáčky  z PET láhve  a tužek, naplnili ji ptačím zobem a s dětmi zavěsili na strom.

Celý den jsme konali laskavé činy, navíc jsme si vymysleli tzv. List laskavce, který si děti vzaly domů  a druhý den přinesly. Obsahují samé krásné dobré skutky našich „Laskavců“-  Ještě bychom dlouho mohli psát o konání dobra v tomto dni… Fotodokumentace hovoří za vše. Byli bychom rádi, kdyby všechno dobro činěné s laskavostí v tento den, nebylo poslední. Už teď si uvědomujeme, že laskavost plodí zase laskavost… Určitě všichni, kteří jsme se projektu zúčastnili, máme velice dobrý pocit…

Lomští laskavci

( 17 dětí, uč. 3. A, vych. ŠK ZŠ a MŠ Lom)