Dráčci a Čiperky z MŠ Lom uctili památku zemřelých

V úterý 6. 11. jsme se s dětmi vypravili na náš lomský hřbitov, abychom společně uctili památku všech zemřelých. Děti k této příležitosti přinesly z domova krásné kytičky, ozdoby a svíčky a ve školce vyrobily malované svítilny. Svíčky, květiny a věnce jsme položili na hroby milých příbuzných našich dětí, k hrobům a pomníku padlých hrdinů na dole Kohinoor a Pluto a také na opuštěné hroby těch, kteří již nikoho, kdo by je opatroval, nemají. S dětmi jsme si již v průběhu minulého týdne povídali, proč a jak se Dušičky slaví, proč k zemřelým chováme úctu a jak se správně na hřbitovně chovat.

Dětem se návštěva hřbitova moc líbila, ochotně a vřele se podílely na zdobení nošení svíček, velice mile a upřímně si povídaly. Děkujeme všem rodičům, kteří nám výzdobu a svíčky do školky přinesli.