Krušnohorský šetiboj – přespolní běh

I v letošním roce vyhlásily základní školy litvínovské oblasti sportovní soutěž pro žáky 1. stupně základních škol, Krušnohorský šestiboj K6B. První sportovní soutěží je každoročně na programu přespolní běh. Lomská základní škola má s pořadatelstvím běžecké soutěže dobré zkušenosti, i proto byla opět požádána o uspořádání přespolního běhu v Lomu.

Běžeckého závodu se zúčastnilo devět základních škol z celé litvínovské oblasti. Přespolní běh se konal na školním hřišti a v blízkém okolí ve středu 19. září. Letošní novinkou bylo rozdělení kategorií na chlapce a dívky. Za každou školu a každý ročník tak startoval za svou základní školu jeden chlapec a jedna dívka.

A právě dívka, žákyně 1. ročníku Lenka Gizmanová, slavila největší úspěch. V konkurenci 9 dívek předvedla bojovný výkon a obsadila skvělé 2. místo! Gratulace patří také ostatním lomským reprezentantům.

Velký dík patří všem, kteří se za ZŠ a MŠ Lom podíleli na organizaci závodu, paní učitelce Turkeové za nominaci a doprovod lomských sportovců i žákům 7. A za organizační zajištění závodu. Výbornou přípravu trati, zázemí i vlastní průběh závodu ocenili všichni pedagogové, kteří do Lomu přijeli.

 

Ing. Eva Kejřová