Výlet Dráčků do Duchcova – 27. 6. 2018

Na úplný závěr školního roku stihly ještě děti ze třídy Dráčků se svými učitelkami vyrazit na výlet. Protože se jednalo o výlet, který byl tzv. „za odměnu“, vyrazily na něj především děti, které po prázdninách již nastoupí na základní školu a neměly by tak možnost zúročit mimořádnou odměnu, kterou jsme obdrželi v celorepublikové soutěži „Ekoučitel roku“.

Výlet se nám mimořádně povedl! Počasí nám přálo, děti byly skvělé a tak jsme nedaleké město Duchcov poznali naladěni v dobré náladě. Na úvod jsme vyrazili na zámek, kde na nás již zámecký pán čekal s komentovanou prohlídkou velkého okruhu, který přizpůsobil tak, aby z něj děti co nejvíce pochopily. Seznámili jsme se s Casanovou a všemi místnostmi zámku, z nichž každá měla svůj specifický účel. Děti viděly zámeckou knihovnu, ale také ložnice a lovecké místnosti, nebo starodávná kamna, do kterých jsme všichni hledali dvířka. Po návštěvě zámku jsme se vypravili do knížecích zahrad, kde si děti užily také chvíle volna k proběhnutí a hrám, naobědvali jsme se a směle vyrazili na náměstí. Sladkou obědovou „tečku“ jsme si dopřáli v zámecké cukrárně. Každé z dětí si totiž vybralo svou oblíbenou zmrzlinu.

Dalším naším cílem, na který jsme se moc těšili, bylo Pohádkové muzeum, které spravuje „Divadlo M“ a velice nás nadchlo.  Prostředí, připravenost herců, pro děti připravený program i styl, do kterého bylo celé muzeum situováno, bylo prostě pohádkově kouzelné. Děti se hravým způsobem dozvěděly mnohé z dob našich babiček a dědečků, prohlédly si dobové oblečení, předměty, nástroje, pobavily se a zasoutěžily si, zahrály si na pekelnou školu, občerstvily se pohádkovou limonádou a za odměnu obdržely certifikát s omalovánkou.

Stejně jako do Duchcova i nazpět jsme se dopravili autobusem dopravy Ústeckého kraje, dojeli jsme v pořádku s krásným pocitem, že se nám výlet moc povedl!