Třída 2.A na výletě v Duchcově

Dne 13. června jsme se vydali do blízkého města Duchcova. Prohlédli jsme si Pohádkové muzeum, které je moc hezké. Setkali jsme se tam s hastrmany, vodníky, s Aničkou, zlou mlynářkou a s dalšími postavami. Také jsme byli v čertovské škole. Odpovídali jsme na různé otázky a odměnou nám byl certifikát, který nám předala hodná víla a která nás také pohostila jejím nápojem. Bylo to úžasné. Ale to není všechno. Po této návštěva jsme se přesunuli na zámek v Duchcově. Milý pan průvodce nám ukázal různé komnaty. Nejvíc nás ale zaujala komnata s vycpaným koněm a se zbraněmi. To bylo něco pro děti. Líbilo se i vyprávění o nejznámější postavě tohoto zámku – o Giacomu Casanovy. Hodně jsme se všichni lekli, když se najednou při výkladu otevřela část knihovny a za ní se ve tmě objevila postava tohoto knihovníka při práci nad knihou. Ale byla to jen socha….

Celý výlet se nám všem líbil.

Žáci 2. A s paní učitelkou Mgr. Lukášovou