Výroba, vynesení a pálení čarodějnic, čarodějnický úklid zahradního domečku 25. – 30. 4. 2018

Poslední dubnový týden jsme s dětmi v naší školce věnovaly čarodějnicím. Obě třídy Čiperek i Dráčků si se svými učitelkami vyrobily krásné Morany, které v pátek 27. 4. všichni společně vynesli před MěÚ Lom. Tam se děti písničkou a pokřikem náležitě rozloučily se zimou, Morany pevně přivázaly ke stromu a všechny společně přivítaly jaro.

Tradiční pálení čarodějnic děti prožívaly se svými rodiči v Loučné za Anšajbou v neděli 29. 4., kde i naše „Mařeny“ shořely se všemi ostatními čarodějnicemi. Slavení jsme ve školce pojali v širším kontextu. Povídali jsme si o tradici, děti se naučily různá jména a přezdívky čarodějnic, vysvětlili jsme si, co zobrazují a proč lidé odedávna tuto tradici zachovávají. V pondělí 30. 4. si děti vybarvily čarodějnou omalovánku a pomocí košťátek samy krásně vyklidily zahradní domeček. Vymetli jsme tak ven nejen zimu, ale také špínu a nepořádek, z čehož jsme měli všichni radost.