Plán akcí na měsíc květen 2018

2., 9., 16., 23., 30. 5. dopoledne: PLAVÁNÍ S DRÁČKY

 Děti ze třídy Dráčků, které jsou přihlášeny k plaveckému výcviku, se zúčastní dalších pěti lekcí plaveckého kurzu. Všechny důležité informace o plaveckém kurzu naleznete na webových stránkách MŠ Lom a na nástěnkách naší MŠ, věnujte jim, prosíme, pozornost!

CÍL: Osvojení plaveckých dovedností a návyků, plavecké kompetence.

 

9. – 10. 5. od 9,00 – 15,30 hod.: ZÁPIS DO MŠ LOM

Během obou dnů bude v kanceláři naší MŠ probíhat zápis nových dětí do MŠ na školní rok 2018/19. K zápisu je potřeba s sebou přinést rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce

10. – 11. 5. dopoledne: VÝROBA MALÉHO PŘEKVAPENÍ KE DNI MATEK

 

V MŠ tato dopoledne věnujeme ženám, které v našich životech mají nejvýznamnější místo. Vyrobíme jim s dětmi malé překvapení.

CÍL: Úcta k mamince (rodičům/opatrovníkům), význam maminky v životě dítěte, prohlubování umění vyjádřit, projevit… lásku, náklonnost, aneb „radost mám, když dávám, nejen když dostávám“.

15. 5. dopoledne: DEN RODIN

Dnešní dopoledne věnujeme tématu rodiny a jejího významu v životě dítěte. Navážeme tak na oslavu dne matek, nakreslíme si svoji rodinu.

CÍL: Učit se rozumět rodinným vazbám a příbuzenským vztahům, povíme si, proč je rodina tolik důležitá.

17. 5. dopoledne: STROMEČKOVÝ DEN

V tento den (možno donést i ve dnech předcházejících) si s dětmi osázíme květináče podél našeho nového chodníku a zkrášlíme tak prostředí naší zahrady. Prosíme rodiče tentokrát namísto jednoletek o donesení rostlin koniferového typu. (Zákrsky smrčků, cypřišů, jalovců…) Oproti minulým rokům, kdy jsme sázeli květiny do truhlíků a záhonku, bychom letos zasadili nejrůznější malé/zakrslé trvanlivé konifery, které jsou vhodné do nádob a větších květináčů, možno donést i větší, které využijeme podél plotu či na jiných místech zahrady. Dle individuálních možností uvítáme také hlínu, případně hnojivo. Rodiče se mohou i vzájemně domluvit na společném zakoupení rostlin ve skupinkách. Děkujeme!

CÍL: Podpora spolupráce kolektivu, spolupráce školy a rodiny, zvelebení prostředí MŠ, radost ze zahradničení.

 

22. 5. 10,30 – 11,15 hod.: DIVADLO ŠIKULKA – „NEPOŘÁDNÝ MEDVÍEK“

Naši MŠ dnes navštíví Divadlo Šikulka s výchovnou pohádkou o nepořádném medvídkovi. VYBÍRÁME 45,-

CÍL: Kulturní prožitek, společenská etiketa, estetická výchova.

25. 5. od 16.00 hod.: MÁJOVÝ PLESÍK DĚTÍ Z MATEŘSKÝCH ŠKOL

Rádi bychom pozvali všechny děti a jejich rodiče z MŠ Lom a MŠ Loučná na náš zahradní „Májový plesík“, který pořádají manželé Schwarzovi ve spolupráci rodičů i pedagogů z mateřských škol. Uskuteční se na zahradě naší MŠ.

Plesíkem nás provede známý moderátor Vlasta Vébr, o hudební produkci se postará DJ Gusta, čeká nás bohatá tombola (děkujeme za spolupráci rodičům!), občerstvení ve formě grilování a zábava pro děti i dospělé.

I NADÁLE PROSÍME RODIČE O LIBOVOLNÉ VĚCNÉ PŘÍSPĚVKY DO NAŠÍ TOMBOLY ZAMĚŘENÉ NA NEJMENŠÍ VÝHERCE. DĚKUJEME!